SELL Ülkeleri Açık Erişim Raporları Kitabı
Temmuz 31, 2011
ANKOS Kütüphane / Bilgi Merkezi Yöneticileri Toplantısı Gerçekleşti…
Ocak 11, 2013

YÖK Başkanı ÇETİNSAYA Ziyaret Edildi…

2012 ANKOS Kütüphane / Bilgi Merkezi Yöneticileri toplantısının çok özel bir davetli konuşmacısı vardı. Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA kendisine yapılan daveti olumlu karşılamıştı. Ancak; toplantının yapılacağı günlerde yeni YÖK Kanun Taslağı nedeniyle çok yoğun bir gündemi olan Prof. Dr. ÇETİNSAYA, aynı tarihte İstanbul’da yapılacak bir toplantı nedeniyle programında değişiklik yapmak durumunda kaldı.

Davetli konuşmacı olarak ANKOS Kütüphane / Bilgi Merkezi Yöneticileri toplantısına katılamayan ÇETİNSAYA, 15 Kasım Perşembe akşamı ANKOS Yönetimini makamında kabul etti. Daha ziyade ANKOS Yönetim Kurulundan oluşan bir heyet tarafından gerçekleştirilen ziyarette, YÖK Kanun Taslağında yer alan ve üniversite kütüphaneleri açısından olumsuz olduğu düşünülen maddeler üzerinde görüşüldü. Ziyaret sonunda; ANKOS Kütüphane / Bilgi Merkezi Yöneticileri toplantısında YÖK Kanun Taslağı ile ilgili ortaya çıkacak ortak görüşlerin, bir metin oluşturularak YÖK Başkanlığı’na sunulması kararlaştırıldı.

ANKOS Kütüphane / Bilgi Merkezi Yöneticileri toplantısına davetli konuşmacı olarak katılacağı için ÇETİNSAYA adına hazırlanan plaketin, ANKOS Başkanı Ertuğrul ÇİMEN tarafından YÖK Başkanı’na takdim edilmesi ile ziyaret sona erdi.