10. ANKOS Yıllık Toplantısı’na Büyük İlgi…
Temmuz 31, 2010
HEP BERABER, NİCE BEŞİNCİ YILLARA…
Temmuz 31, 2011

Kütüphane Kaynak ve Hizmetlerini Pazarlama : Pratik Rehber

Bu kitap, ağır akademik dilden uzak, başta bilgi ve belge uzmanları olmak üzere, pazarlamayla ilgilenenlere yönelik olarak hazırlanmış pratik bilgiler ve örnekler içeren rehber bir kaynaktır.

Gelişen bilgi teknolojileri sayesinde araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve meraklılar kütüphanelerin sunduğu hizmetlerden yararlanmak için artık kütüphaneye gelmek zorunda değiller. Bilgi teknolojileri, onları kütüphane kullanma alışkanlığından uzaklaştırıyor, çoğu zaman onlar için düzenlenen etkinliklere ve eğitimlere gelmiyorlar.

Hatta bazı durumlarda bu kaynakları sağlayanın kütüphane olduğundan bile habersiz olabiliyorlar. Bilgi hizmeti ve kaynaklarının tanıtılması ve kullandırılması, yani teknik anlamıyla bilgi hizmetlerinin pazarlanması gerekiyor. Peki bunu bilgi ve belge uzmanları nasıl yapacak? Mutlaka her kütüphanenin bu konuda kendi yöntemleri, deneyimleri vardır ama bunu bir de uzmanından öğrenmekte yarar var. Bu kitabın yazarı Zuzana Helinsky pazarlama konusunda uzman bir bilgi ve belge uzmanıdır ve bu konuda uluslararası seminerler vermekte, bilgi merkezlerine danışmanlık yapmaktadır.

Yazar : Zuzana Helinsky
Çeviren : Mine Tonta
Yayın Yeri : Ankara : Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği
Sayfa Sayısı : xi , 95 s. ; 24 sm.
Tarih : 2009
ISBN : 9789759529574
Konu : Kütüphane hizmetleri ; Kütüphaneler ; Pazarlama
Liste Fiyatı : 20 TL

İstek Adresi:
Hiperlink Yayınları
Cankurtaran Meydanı, No: 6 Sultanahmet, Eminönü – İstanbul / Türkiye
Tel. : +90 212 516 4681 – 82,
Faks : +90 212 516 4684
e-mail : info@hiperlink.com.tr
URL : http://www.hiperlink.com.tr