Kütüphane Kaynak ve Hizmetlerini Pazarlama : Pratik Rehber
Temmuz 31, 2010
13. ICOLC AvrupaToplantısı ANKOS Tarafından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi.
Temmuz 31, 2011

HEP BERABER, NİCE BEŞİNCİ YILLARA…


ANKOS Çalışanları, 17-18 Aralık 2011tarihlerinde Çeşme Pırıl Hotel’de gerçekleştirilen çalıştayda bir araya geldi. Mevcut durum değerlendirmesi yapılarak, fikir alış-verişinde bulunulan çalıştay; bu tarihlerde halen ANKOS Başkanı olan Gültekin GÜRDAL’ın (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasının ardından; Çağatay GEZER (Akdeniz Üniversitesi) “VTS Kılavuzu” isimli bir sunum yaparak, Veritabanı Sorumlularının görev ve sorumluluklarına yönelik bilgilendirmede bulundu. Daha sonra “ANKOS İstatistik Çalışma Grubu” adına sunum yapan Sami ÇUKADAR (İstanbul Bilgi Üniversitesi), ANKOS Online İşlemler ile ilgili olarak, istatistiksel verilerin oluşturulmasında; Veritabanı Sorumlularının, sorumlusu oldukları veritabanları ile ilgili bilgileri zamanında ve eksiksiz olarak sisteme girmelerinin önemine vurgu yaparak; mevcut durumu ve programda yapılan güncellemeleri anlattı.

Tüm ANKOS Çalışma ve Araştırma Gruplarının 2011 yılında gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili kısa bir bilgi vermesinin ardından; sorumlusu oldukları veritabanlarıyla ilgili sorun yaşayan Veritabanı Sorumluları, karşılaştıkları problemleri dile getirerek, çözüm yolları konusunda fikir alış-verişinde bulundu.

Tüm ANKOS çalışanlarına teşekkür belgesinin verildiği çalıştayda, ANKOS’ta beşinci yılını dolduran çalışanlara plaket verilmesi duygulu anlar yaşattı.

Çalıştayın son gününde; kısa bir Alaçatı gezintisinin ardından, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kütüphanesi ziyaret edildi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Gültekin GÜRDAL’a, çalıştayın gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.