Değişen Kullanıcı Gereksinimleri Doğrultusunda Referans Kütüphaneciliğinin Akademik Kütüphanelerdeki Yeri ve Önemi Webinarı
Mart 1, 2021
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Mart 8, 2021

Değerli Meslektaşlarımız,

KAM-21 – Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Kongresi ve Fuar, sektörel gelişimin gelişimin hızlandırılması, çağdaş teknolojilerin yaygınlaştırılması, yeni hizmet modelleri, pandemi ve kriz ortamlarında dijitalleşmenin zirve yaptığı dönemde 10-12 Mart 2021 tarihinde kütüphane, arşiv ve müzecilik yöneticilerini ve sektörü bir araya getiriyor.

Kültürel mirasımızın korunması ve geliştirilmesi konusunda fikir birliği ve ortak akıl oluşturmak gayesi ile faaliyetlerini sürdüren KAM’21; Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ve akademisyenler, sektör profesyonellerinin katılımı ile yapılacaktır.

Hayatın her alanında köklü dijital dönüşüme şahit olduğumuz pandemi sonrası yeni normalde, “Kütüphane Arşiv ve Müzecilik Konularında Dijital Dönüşüm” bu kongrenin ana gündemi olacaktır.

Bu bağlamda, ANKOS Başkanı Sayın Dr. Öğr. Üyesi Güssün GÜNEŞ, Bilimsel Politika – Açık Bilim Başkan Yardımcısı, UC3M Sayın Dr. Eva MENDEZ ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Mithat Baver ZENCİR’in  konuşmacı olacağı  “KAM Ekosistem Görüşü – ANKOS Uluslararası Oturum/Açık Veri-Açık Bilim” oturumu 11 Mart 2021 Perşembe günü saat 12:00’de gerçekleşecektir.

Kongre hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

Saygılarımızla