ANKOSLink2020 Poster Oturumu II Webinarı
Mayıs 12, 2020
Bilgi ve Belge Yöneticilerine Teşekkürler
Mayıs 15, 2020

COVID-19 Sonrası Türkiye’de Üniversite Kütüphaneleri Açılış Rehberi Yayınlandı

Değerli ANKOS  Üyeleri,

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde artık yavaş yavaş normale dönmeye başladığımız bir sürece girdik. Bu günlerde ANKOS Derneği ve Bilkent Üniversitesi işbirliği ile Covid-19 sonrası kütüphanelerin yeniden açılışı için bir rehber çalışması tamamlanmıştır. COVID-19 Pandemi Sonrası Üniversite Kütüphanelerinin Yeniden  Hizmete Açılması Rehberi’nin hazırlanmasında değerli destekleri ve işbirliği için İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Direktörü Sayın Dr. Ebru KAYA’nın nezdinde kütüphane personeline emekleri için teşekkür ederiz.

Devletimiz tarafından alınan önlemlerin yanında, bundan sonra kütüphanelerde alınacak tedbirlerin dikkatlice takip edilip, eksiksiz yerine getirilmesi salgının ülkemizde yayılmasının önlenmesi bakımından büyük önem arz etmektedir. Kullanıcılarımızın ve kütüphane personelimizin sağlığı ve esenliği için rehberde belirtilen hususların bir an önce hayata geçirilmesi ve uygulanması, tüm paydaşlarınıza duyurulması hususunda göstermiş olduğunuz hassasiyet ve paylaşımlara teşekkür ederiz. Bu rehber sadece üniversite kütüphanelerine yönelik bir rehber değil, tüm kütüphane türlerine göre uygulanabilir bir içerikte hazırlanmıştır. Bu sebeple ilgili rehberi tüm paydaşlarımızın yayınlamasını ve kullanmasını öneririz. Ayrıca rehbere eklenmesini istediğiniz öneriler ve/veya değişiklikler olursa ANKOS Halkla İlişkiler’in e-postasına pr@ankos.org.tr iletmenizi rica ederiz.

Bu pandemi süreci mesleki işbirliğinin, paylaşımının, proje geliştirmenin ve iletişimde kalmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. ANKOS Derneği olarak, tüm üyelerimizle ve paydaşlarımızla her zaman işbirliğine açığız.

Sağlıcakla kalın,

ANKOS Yönetim Kurulu

ANKOS Web Sayfası Linki: https://ankos.org.tr/tr/koronoavirus-covid-19-ucretsiz-icerikler/

Bilgilendirme Materyali: Bu posterlere kurumunuzun logosunu ekleyerek kütüphanelerinizde kullanabilirsiniz.

COVID-19 Sonrası Kütüphane Kullanımı Poster Görüntüleme formatı jpeg;
İngilizce; https://drive.google.com/open?id=10UV_arz5W3utT6DoHzELUZbtT21dJzwB
Türkçe; https://drive.google.com/open?id=1xMbAHBlrj70ecQZJcYmCgBaf8BPfrxZA

COVID-19 Sonrası Kütüphane Kullanımı Poster Baskı formatı eps;
İngilizce; https://drive.google.com/open?id=1UiFWN2ZLYjQQbnha6okkYa8F6Hevc1u9
Türkçe; https://drive.google.com/open?id=17JrjNU_9pbDEYG9dRgNhxVVPEfV6-ZIo