59. Kütüphane Haftası
Mart 27, 2023
ANKOS Olağan Genel Kurul Toplantısı 2023
Haziran 6, 2023

ANKOS Kütüphane Yöneticileri Çalıştayı

ANKOS Derneği tarafından 03 Haziran 2023 Cumartesi günü İstanbul Marma Otel’de “Akademik Kütüphanelerin Geleceği” temasıyla Maltepe Üniversitesi İşbirliği ile gerçekleştirilen çalıştaya ANKOS Yönetim Kurulunun Maltepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Edibe SÖZEN’i ziyareti ile başlanmıştır.

Maltepe Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Mustafa SERİN’in açılış konuşmasını yapmasının ardından ANKOS Başkanı Sayın İsmail ÇETİNKAYA günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirmiştir.

Kütüphanelerde Sürdürülebilirlik adlı sunumları ile Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphane Direktörü Sayın Tuba AKBAYTÜRK ÇANAK ve MEF Üniversitesi Kütüphane Direktörü Sayın Ertuğrul ÇİMEN, Üniversite Kütüphanelerinde Bütçe adlı sunumu ile Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Perihan SEMERCİ, Üniversite Kütüphanelerinde Koleksiyon adlı sunumu ile Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Tuna CAN, Açık Bilim’de Neler Oluyor ve Kurumsal Altyapılar adlı sunumu ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Gültekin GÜRDAL, Kütüphanelerde Yeni Ölçme ve Değerlendirme adlı sunumu ile Bilgi Üniversitesi Kütüphane Direktörü Sayın Sami ÇUHADAR çalıştaya destek vermiştir.