ANKOS Personel Değişim Programı 2017
Eylül 11, 2017
6. Ulusal Açık Erişim Konferansı, 23-29 Ekim 2017
Ekim 29, 2017

Değerli ANKOS Üyeleri,

2013 ve 2015 yıllarından sonra bu yıl da ANKOS Yönetim Kurulu olarak Kütüphane/Bilgi Merkezi Yöneticileri Bölge Toplantıları ile sizlere daha yakın olmayı amaçlıyoruz.

7 Ekim 2017 tarihinde Malatya’da ve 28 Ekim 2017 tarihinde ise Eskişehir’de olmak üzere iki Bölge Toplantısı, İnönü ve Eskişehir Orhangazi Üniversiteleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Her iki ev sahibi kuruma toplantıların başarılı geçmesi yönünde verdikleri tüm destekler için şimdiden teşekkür ederiz.

Bu toplantılarla daha küçük gruplar halinde bir araya gelebilmeyi ve ülkemizin farklı yörelerindeki farklı üniversitelerde buluşabilmeyi amaçlıyoruz. Mesleki ağların öneminin arttığı, birbirimizden öğrenmeye daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde her iki toplantıda da katılımcılar arasında kalıcı işbirlikleri kurulmasını umuyoruz.

ANKOS Bölge Toplantıları’nda, ağırlıklı olarak ANKOS’un yapısı, işleyişi, etkinlikleri ve konsorsiyum dünyası, konsorsiyum pazarlık süreci ve paylaşım modelleri, elektronik kaynakların seçimi, değerlendirilmesi ve kullanım istatistikleri, kamu üniversitelerinde kütüphane bütçeleri, elektronik kaynakların ödeme süreçleri ile Türkiye’de bilimsel bilgiye yatırımın bibliyometrik analiz yönünden değerlendirilmesi gibi konular gündeme gelecektir.

Katılmak istediğiniz ildeki toplantı için ilgili ilin web sayfasında yer alan katılımcı formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Bölge toplantıları için Malatya İnönü Üniversitesi’nden ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden, bölgelerindeki üniversitelere davet yazıları hem elektronik hem de basılı olarak gönderilmiştir. Toplantının planlama çalışmalarını, hızlı ve sağlıklı yürütebilmek adına üyelerimizin kayıtların erken yapmaları beklenmektedir.

Her türlü sorunuz için pr@ankos.org.tr mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Toplantı Tarihi Toplantı Yeri Link
07 Ekim 2017 Cumartesi İnönü Üniversitesi (Malatya) http://meetings.ankos.org.tr/malatya2017
28 Ekim 2017 Cumartesi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (Eskişehir) http://meetings.ankos.org.tr/eskisehir2017

Saygılarımızla
ANKOS Yönetim Kurulu