ANKOS PERSONEL DEĞİŞİM PROGRAMI 2013

2-5 Eylül 2013 tarihlerinde Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi Merkezi’nde gerçekleşecek olan “ANKOS PERSONEL DEĞIŞIM PROGRAMI” başvuruları sonuçlanmıştır.

ANKOS YK tarafından yapılan değerlendirme ile aşağıda isimleri yer alan meslektaşlarımızın ANKOS Personel Değişim Programına katılması kararlaştırılmıştır.

ASİL LİSTE

  1. Ayşe Şahin – ORDU ÜNİVERSİTESİ
  2. Hacı Serkan Atlıhan – ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
  3. Kaner Ulusoy – ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
  4. Hasan Sevmez – SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

YEDEK
1. Elçin Özer – İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

Program

APDP 2013 Programını indirmek için tıklayınız.


İlki 2012 yılında gerçekleştirilen bu program, ANKOS’un sadece elektronik kaynaklar alanında bir pazarlık yürütücü olmamasının ve Türk üniversite kütüphaneciliğini ve kütüphanecilerini bilgi ve tecrübe paylaşımı konularında desteklemeyi ve yakınlaştırmayı da misyon edinmesinin bir uzantısıdır.

Bu program ikinci yılında Süleyman Demirel Üniversitesi bilgi Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Önümüzdeki yıllarda katılımcı sayısının artırılması ve programa ev sahipliği yapacak şehir ve kurumların çeşitlendirilmesi hedeflenmektedir.

Program Tarihi ve Süresi

2 – 5 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleşecektir. 4 iş günü sürecek yoğun akademik program 5 Eylül 2013 Perşembe akşamı tamamlanacaktır.

Katılımcılarda Aranan Özellikler

  • ANKOS üyesi bir üniversite kütüphanesinde görevli olmak;
  • Bilgi ve Belge Yönetimi ya da diğer bir 4 yıllık bölüm mezunu olmak;
  • Meslekte 4 yılı doldurmamış olmak;

Ayrıca katılımcının yöneticisinden programa katılım için izin ve mali destek almış olması beklenmektedir.

Başvuru Süreci

Başvurular 19 Temmuz 2013’de başlayacak olup, son başvuru tarihi 30 Temmuz 2013’tür. Başvuru için http://kits.ankos.gen.tr/PersonelDeg adresinde yer alan formun doldurulması gerekmektedir.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvurular ANKOS Yönetim Kurulu üyeleri tarafından değerlendirilecektir. Programa katılımı uygun bulunan 4 kişinin isimleri 2 Ağustos 2013 Cuma günü ANKOS e-posta listesinde duyurulacaktır. Bu 4 kişinin dışında 2 de yedek katılımcı belirlenerek, katılamayan başvuru sahiplerinin yerine yedek listeden ilerlenecektir.

Programa Ait Masraflar

Süleyman Demirel Üniversitesi’ne (Isparta) ulaşım ve akşam yemeği masrafları ile kişinin kendine ait özel harcamaları başvuru sahibinin bağlı bulunduğu kurum tarafından karşılanacaktır. Konaklama giderleri katılımcılar tarafından karşılanacak olup ANKOS tarafından SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ KONUKEVİ önerilmektedir.

Program

2 Eylül 2013 : Tanışma, SDU Bilgi Merkezi turu, Referans ve Tanıtım Hizmetlerinin tanıtılması

3 Eylül 2013 : SDU Bilgi Merkezi Açık Kaynak Kodlu yazılımlar (KOHA) ve Açık Erişim faaliyetlerinin tanıtımı ve uygulamaları, dijitalleştirme faaliyetleri

4 Eylül 2013 : Kataloglama ve son gelişmeler, kütüphane web sayfaları ve tasarım

5 Eylül 2013: Genel değerlendirme, yakın bir başka kurum kütüphanesinin ziyaret edilmesi

Programın Tamamlanması

Katılımcıların program sonrasında 20 Eylül 2013 tarihine kadar programla ilgili izlenimlerini ve program kapsamında edindikleri bilgileri derleyecekleri bir raporu ANKOS Yönetim Kuruluna iletmeleri istenmektedir.