ANKOSLink: Daha Çok Katılım, Daha Çok Paylaşım


ANKOSLink Konferansı 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında Antalya Belek'teki Maritim Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Bilgiye erişimi daha kolay ve ekonomik hale getirmek amacıyla 2000 yılında kurulan Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS), kurulduğu yıldan bu yana her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde yıllık toplantılarını gerçekleştiriyordu. Bu yıl, ANKOSLink Konferansıyla, 12 yıllık birikimini ve yıllık toplantı geleneğini yeni bir boyuta taşıyor. Ulusal toplantı kimliğinden çıkarak; Doğu Avrupa, Güney Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’nden kütüphanecilerin ve bilgi hizmetleri/kütüphanecilik alanında faaliyet gösteren paydaşların katılımının gerçekleşeceği, bölgesel bir konferans olması hedefleniyor.

“Daha çok katılım, daha çok paylaşım” düşüncesinden yola çıkılarak kapsamı genişletilen ve her kesimden bilgi profesyoneli, eğitimciler, öğrenciler, yayıncılar ve çevrimiçi bilgi sağlayıcılarının katılımına açık hale getirilen “ANKOSLink” konferansının 70’den fazla yayıncı ve derleyici firmanın katılımı ile fuar havasında geçmesi bekleniyor. Bu fuarın elektronik yayıncılıkla sınırlı kalmaması adına; kütüphane otomasyonu, kütüphane güvenliği, kütüphane mobilyası gibi pek çok alandan firmalar konferansa davet edildi.

Katılımcıların son gelişmeleri takip etme fırsatı yakalayacakları ve her kesimden bilgi profesyoneli için uygun konular yer alacak şekilde akademik olarak zenginleştirilen konferans programıyla, sektöre ait yeni gelişmeler ve sektörün geleceğini şekillendirecek konular tartışılacak.

Konferans Programında; “2023'e Doğru Türkiye'nin Bilim Politikası”, “Elektronik Kaynakların Arşivlenmesi ve Sürekli Erişim Hakkı”, “Konsorsiyal Pazarlık Sürecini Etkileyen Faktörler ve Küresel Konsorsiyum Modelleri”, “Keşif Araçları”, “Google'da Akademik Araştırma Alışkanlıkları veya Bulut Teknolojisi”, “Kütüphaneler ve Türkçe Elektronik İçerik” gibi başlıklar yer alıyor.
ANKOSLink’in yapılacağı 2.575 kişilik kapasiteye sahip Maritim Kongre Merkezi; 2 bin 320 metrekarelik büyük salonun yanı sıra 1.000 ve 1.200 metrekarelik iki salonu ve 16 tane work shop salonu, 2 bin 200 metrekarelik fuaye alanı, teknik alt yapısı ve kaliteli ekipmanlarıyla Uluslararası standartlarda gerçekleştirilecek yeni toplantı formatına uygun nitelikler taşıyor.

Konferansa özel, son derece modern standların da tasarlandığı ANKOSLink; yayıncılık, kütüphane mobilyası, kütüphane sarf malzemeleri, e-kaynak yönetim uygulamaları, kütüphane otomasyonu ve güvenliği alanında faaliyet gösteren firmalara kendilerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı sunuyor, mevcut veya potansiyel müşterileriyle buluşma imkânı sağlıyor.


Toplantı web sitesi: http://ankoslink.org.tr/
Katılım Ücretleri: http://ankoslink.org.tr/katilimucretleri.php
Kayıt Formu: http://ankoslink.org.tr/kayit.html
Sponsorluk Fırsatları: http://ankoslink.org.tr/sponsorluk.php
Konferans Kayıt Bitiş Tarihi: 1 Nisan 2013
Sponsorluk Başvuru Bitişi Tarihi: 20 Mart 2013